Interneto galimybės


Interneto teikiamos galimybės — beribės Kaip nepasiklysti šiuolaikinių medijų platumose?

Koks tinkamiausias interneto tipas man?

Juk be jo šiandien kaip be rankų jaustųsi ne tik interneto galimybės technologijų specialistai, bet ir eiliniai žemdirbiai, internetu teikiantys įvairias deklaracijas valstybės institucijoms, interneto galimybės ūkio buhalteriją, internete skaitantys agroverslo sektoriui aktualius teisės aktus, jų projektus, ir, be abejo, žinių portaluose turintys galimybę sekti Lietuvos bei viso pasaulio naujienas.

Skaitytojas tampa bendradarbiu Ėmus populiarėti internetinei žiniasklaidai buvo netgi prognozuojama, kad spausdinti periodikos leidiniai netrukus apskritai išnyks. Tačiau taip nenutiko. Ir šiuo metu yra teigiama, kad specializuoti laikraščiai bei žurnalai, skirti tam tik­rai suinteresuotai skaitytojų auditorijai, savo populiarumo nepraras.

dvejetainiai opcionai ir kainos veiksmas kaip užsidirbti pinigų opcionams

Tačiau sutariama, kad operatyvumu, gebėjimu karščiausią naujieną ištransliuoti nedelsiant interneto galimybės žiniasklaida yra nepralenkiama. Mūsų šalyje net 85 proc. Šiuos portalus vienijančios Interneto žiniasklaidos asociacijos direktorės Aistės Žilinskienės įsitikinimu, šios tendencijos neturėtų stebinti, nes, nors tiek spausdintinės, tiek internetinės žiniasklaidos tikslas yra tapatus, esminis patrauklumo ir populiarumo skirtumas slypi pačioje technologijoje, t.

Yra bent kelios išskirtinės interneto savybės, kurios iš principo keičia informacijos pateikimo galimybes.

Paskelbta: Ar žinote, kad yra daugybė skirtingų interneto tipų? Kone kiekvienas vartotojas Lietuvoje gali rinktis tarp šviesolaidinio, belaidžio, mobilaus, hibridinio ar net plačiajuosčio interneto. Kuo jie unikalūs? Kuo jie skirtingi? Kokie jų privalumai bei minusai?

Anot Interneto žiniasklaidos asociacijos vadovės, pati svarbiausia naujienų portalų savybė yra interaktyvumas — gyvas ryšys tarp leidinio ir skaitytojų, suteikiantis galimybę kiekvienam žmogui dalyvauti informacijos sklaidos procese. Naujiena yra nepalyginti išsamesnė, kai apie ją kalba ne tik žurnalistas, bet į ją reaguojantys ir žmonės, rašantys atsiliepimus.

uždarbis internete žiūrint vaizdo įrašus

Nėra abejonės, kad skaitytojų pateikta informacija leidžia dėstomą temą matyti platesniu rakursu. Tačiau tokia nuomonė kertasi su pačia interneto esme, nes internetinė žiniasklaida be galimybės skaitytojui reaguoti į žinią prarastų prasmę.

Tai jau būtų nebe interneto žiniasklaidos priemonė, o tekstas, perkeltas į specialų įrenginį.

interneto galimybės apžvalgos apie realų uždarbį internete

Jos pastebėjimu, žinių portalų interaktyvumas interneto galimybės gražu nėra vien skaitytojo atsiliepimai. Žurnalisto tekstą taip pat papildo įvairūs skaitytojų balsavimai, kartu su tekstais pateikiami klausimai.

Lietuvos gyventojo portretas internete: galimybių daug, bet daugiausia skaitome naujienas

Taip siekiama, kad žmogus ne tik perskaitytų tekstą, bet ir pareikštų savo nuomonę. Jos pastebėjimu, netgi straipsnio skaitomumas didele dalimi priklauso nuo to, kiek teigiamų interneto galimybės vertinimų jis jau sulaukė, nes tai — gairė kitiems skaitytojams.

  • Internetas namams - visada stabilus ir greitas - Telia
  • Interneto teikiamos galimybės – beribės - Ūkininko patarėjas

Jos pastebėjimu, interaktyvumas leidėjus įpareigoja pateikti skaitytojams ir įvairių kitų produktų — naujų muzikos įrašų, vaizdo klipų, dailės kūrinių reprodukcijų. Nes šiandieniam skaitytojui vien teksto apie tai, kad atidaryta paroda ar įvyko koncertas, jau nebepakanka.

BBC žinių tarnyba tokius žemėlapius šiuo metu deda beveik prie visų tekstų.

interneto galimybės

Kadangi tai reikalauja nemažų papildomų resursų, lietuviški žinių portalai stengiasi, kad interaktyvūs žemėlapiai rastųsi šalia tekstų apie avarijas, didelius kriminalinius nusikaltimus, ypač jei vietovė, kurioje įvyko įvykis, mažiau žinoma.

Tarkime, žinių portaluose skaitant straipsnius apie neseniai Baltijos jūroje įvykusią lėktuvo AN-2 katastrofą, kurios metu žuvo du Lietuvos pilotai, skaitytojai interaktyviame žemėlapyje galėjo susirasti ir tikslią tragedijos vietą. Leidžia sujungti tekstą, vaizdą ir garsą Kita ne mažiau svarbi interneto žiniasklaidos ypatybė, A.

Interneto pasirinkimo galimybės Vilniuje

Žilinskienės pastebėjimu, yra daugialypiškumas. Be abejo, tai kelia naujų iššūkių ir šioje žiniasklaidoje dirbantiems žurnalistams. Tarkime, žurnalistas nuėjo į spaudos konferenciją planuodamas parašyti tradicinį tekstą. Tačiau jam kyla įtarimų, kad į renginį atėjęs politikas yra apsvaigęs nuo alkoholio.

Dabar šviesolaidinio TELIA interneto sparta siekia net iki 1 Gb/s

Be abejo, tokiu atveju kur kas efektyviau politiko veblenimą nufilmuoti, negu apie tai parašyti. Ji pastebi, kad vizualioji informacijos dalis yra interneto galimybės vienas neabejotinas internetinės žiniasklaidos privalumas. Įrodyta, kad ekrane žmogui lengviau priimti vaizdinę informaciją.

Todėl neatsitiktinai viso pasaulio žinių portalai pastaruoju metu vis labiau suka vizualumo link. Taip pat ir Lietuvoje.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad internete perskaitytą informaciją labai padeda papildyti nuorodos, o spausdintinėje žurnalistui kiekvieną kartą tenka aprašinėti priešistorę.

Kompiuterio ir interneto galimybes atrado bibliotekoje - 3 erdvė

Kartais žurnalistui pakanka parašyti vieną sakinį ir jis gali nukreipti skaitytoją į nuorodą ar raktinį žodį. Tarkime, parašoma trumpa žinutė apie nusikaltėliui teismo paskelbtą nuosprendį. Tačiau kartu pridedamos ir nuorodos į kitus straipsnius šia tema — koks buvo įvykdytas nusikaltimas, kaip vyko jo tyrimas ir t. Žinia čia ir dabar Ilgametę žurnalistinio darbo patirtį turinti A.

Komentarai

Žilinskienė pastebi ir dar vieną internetinės žiniasklaidos privalumą — formato lankstumą. Tačiau šią informaciją labai operatyviai gali papildyti.

Kadangi sparta labai svarbu, visos naujienos skaitytojams turi būti pateikiamos realiu įvykio laiku. Vėliau tekstas papildomas minučių ir net sekundžių tikslumu.

interneto galimybės

Tarkime, didžiųjų Vakarų šalių naujienų portalų interneto galimybės, nuvykę į įvykio vietą, kartais rašo savotišką dienoraštį. Šis žanras dažniausiai taikomas aprašant aktualius politinius įvykius, svarbių komisijų posėdžių eigą, teismo procesus, sporto varžybas, žymių žmonių vestuves ir pan. Kadangi tokiais atvejais skaitytojams svarbu žinoti viską, žurnalistas raportuoja apie kiekvieną naują įvykio detalę, kas atvyko, kas ką pasakė ir t.

Paprastai šį darbą dirba netgi ne vienas žmogus, bet komanda. Pavyzdžiui, JAV prezidentui Barakui Obamai skaitant metinį pranešimą, vienas žinių portalo komandos narys rinko informaciją apie tai, kas tuo metu rašoma oficialiame Baltųjų rūmų tinklalapyje, kitas komentavo exmo mainai neveikia prezidento interneto galimybės eigą, trečias domėjosi, ką apie tai kalba JAV gyventojai socialiniuose tinkluose.

Tavo komentaras

Pastaruoju metu, jos pastebėjimu, populiarėja dar viena nauja pasakojimo forma, kuomet žurnalistas aprašo istorijos užkulisius atskleisdamas, kaip rinko medžiagą šiai istorijai, t.

Tarkime, kaip žurnalistui pasisekė susitarti su žymiu asmeniu, kaip vyko pokalbis. Kitas svarbus elementas interneto žiniasklaidoje — vaizdo turinio integracija. Todėl visi populiariausi žinių portalai stengiasi turėti savo televizijas bei kurti autorines laidas. Jaučiamas absoliutus komentaro žanro suklestėjimas.

  • Dvejetainiai pasirinkimai peržiūri 60 sekundžių
  • Pamm investavimo statistika
  • Išleista nemokama knygutė apie interneto galimybes
  • Namų Internetas iki 1 Gbps | Balticum

Reziumuodama savo įžvalgas apie interneto žiniasklaidos išskirtinumą, patrauklumą bei galimybes, A. Žilinskienė taip pat pastebi, kad ši žiniasklaidos forma yra labai glaudžiai susijusi su socialiniais tinklais. Autorės nuotrauka.

Spausdinimo versija Pasidalink "Lietuvos telekomas" Skatindamas, kad būtų kuo daugiau naudojamasi internetu, "Lietuvos telekomas" pradeda nemokamai platinti specialiai išleistą knygutę apie interneto galimybes "Atverk duris internetui". Knygelė skirta pradedantiesiems interneto vartotojams bei tiems, kurie nežino, kam jis skirtas, ar kaip juo naudotis kasdienėse gyvenimo situacijose. Norintieji galės ją gauti bendrovės klientų interneto galimybės centruose, taip pat partnerių salonuose bei viešuosiuose interneto centruose. Manau, ši nuostata paremta tuo, kad žmonėms trūksta informacijos apie interneto galimybes, žinių, kaip internetas gali palengvinti jų kasdienę buitį", - tvirtina "Lietuvos telekomo" Rinkodaros departamento vadovas Gintaras Grybėnas. Anot jo, knygelės "Atverk duris internetui" tikslas - akivaizdžiai parodyti, kad internetas gali būti naudingas kiekvienam iš mūsų.