Pasirinkimo diagramos


Pradinis » Kita » Kaip pateikti ir pasirinkimo diagramos duomenis?

Toliau pateiktame pavyzdyje lentelės yra išplėstos įtraukus papildomų kategorijų ir duomenų sekų. Sukūrę diagramą galite keisti jos lentelės eilučių ir stulpelių išdėstymą. Pavyzdžiui, pirmojoje diagramos versijoje duomenų iš lentelės eilutės gali būti išdėstytos diagramos vertikaliojoje reikšmių ašyje, o stulpeliai — horizontaliojoje kategorijų ašyje. Toliau pateiktame pavyzdyje diagramoje pabrėžiamas pardavimas pagal priemonę.

II dalis Kaip pateikti ir vizualizuoti duomenis? II dalis Paskelbta Autorius: statuzrasai Pirmojoje dalyje buvo aptarta, kaip planuoti statistinių duomenų pateikimą tikslinei auditorijai, jų išdėstymą lentelėse ir pristatymą tekstu. Šioje dalyje aptariamas dar vienas duomenų pateikimo būdas, kurį galima vadinti vienu įprasčiausiu — grafinis atvaizdavimas.

Skritulinės diagramos dalies histograma

Kokį grafiką ar diagramą pasirinkti labai priklauso nuo to, kokius duomenis norima pateikti. Linijinis grafikas Linijinis grafikas labiausiai tinka atvaizduoti vieno ar kelių kintamųjų pokytį per tam tikrą pasirinkimo diagramos taip pat kelių kintamųjų koreliacijas.

pasirinkimo diagramos dvejetainių opcionų brokeris su minimaliomis įmokomis

Gero ir aiškaus linijinio grafiko pavyzdys: Šaltinis: Lietuvos statistikos departamentas Stulpelinė diagrama Šio tipo diagramą rinkitės norėdami atvaizduoti skirtumus tarp kelių analizės vienetų pvz. Taip pateiktą informaciją bus lengva suvokti, nes skirtumai pastebimi labai greitai.

pasirinkimo diagramos

Stulpelinė diagrama nėra tokia tinkamas atvaizduoti rodiklio pokyčiui per tam tikrą laiko periodą, kaip linijinis grafikas. Norint, kad informacija būtų suvokiama greičiau ir palyginama lengviau, patartina duomenis išdėlioti didėjimo arba mažėjimo tvarka, o ne abėcėlės tvarka.

Jūsų schemoje bus įtraukti visi tame intervale esantys duomenys. Diagramos duomenų išdėstymas Šioje lentelėje pateikiami Geriausi būdai, kaip tvarkyti duomenis duotoje schemoje. Diagrama Stulpelinė, juostinė, linijinė, plokštuinė arba radaro principo diagrama Stulpeliais ir eilutėmis kaip čia: Skritulinė diagrama Šiai diagramai naudojamas vienas reikšmių rinkinys vadinamas duomenų seka. Vienu stulpeliu ar eilute ir vienu žymų stulpeliu ar eilute kaip čia: Žiedinė diagrama Šiai diagramai naudojama viena ar kelios duomenų sekos Keliais duomenų stulpeliais ar eilutėmis ir vienu žymų stulpeliu ar eilute kaip čia: Sklaidos diagrama Stulpeliuose nustatykite x reikšmes pirmajame stulpelyje ir y reikšmes į paskesnį stulpelį, pvz. Reikia pasirinkimo diagramos pagalbos?

Jeigu kintamieji turi daugiau, nei vieną dimensiją, galima naudoti sudėtinę stulpelinę diagramą, kurią taip pat galima sukurti naudojant Oficialiosios statistikos portale esančią priemonę.

Geros ir aiškios stulpelinės diagramos pavyzdys: Šaltinis: Lietuvos bankas Skritulinė diagrama Skritulinės diagramos nėra taip plačiai pritaikomos kaip linijiniai grafikai ar stulpelinės diagramos, bet jos puikiai tinka norint iliustruoti proporcijas. Jeigu diagramoje bus mažiau nei šešios reikšmės, galite neabejoti, diagrama bus aiški, kitu atveju patartina rinktis stulpelinę pasirinkimo diagramos.

kaip užsidirbti pinigų su vienu doleriu

Šio tipo diagramoje itin svarbios spalvos, nes būtent jos yra vienintelis skirtumas tarp atskirų jo dalių. Svarbiausia įvertinti tokias aplinkybes kaip diagramos spausdinimas nespalvotai arba jos suvokiamumas žmonėms su daltonizmu.

kokia yra pasirinkimo sandorio vertė dvejetainių opcionų brokeriai yra geriausi

Atminkite, kad negebėjimas skirti raudonos ir žalios spalvos yra labiausiai paplitusi daltonizmo forma. Tokiu atveju užtenka raudoną spalvą pakeisti violetine, nes pastarąją daltonikai gali atskirti.

pasirinkimo diagramos finansų makleriai

Sudarinėjant skritulines diagramas, patartina vengti ar prasminga prekiauti? efekto, nes skaitytojui sunkiau suvokti atskirų jo dalių proporcijas. Norint, kad pasirinkimo diagramos būtų dar aiškesnė, patartina pridėti ir atskirų dalių skaitines vertes.

pasirinkimo diagramos nėra indėlių premijų pasirinkimo galimybių 2020 m