Variantas vaivorykštė


Reiškinio paaiškinimas[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Vaivorykštės susiformavimo schema 1 sferinis variantas vaivorykštė, 2 vidaus atspindys, 3 pirminė vaivorykštė, 4 spindulių lūžis, 5 antrinė vaivorykštė, 6 apšviečiantys spinduliai, 7 pirminės vaivorykštės šviesos spindulių eiga, 8 antrinės vaivorykštės spindulių eiga, 9 stebėtojas, vaivorykštės formavimosi sritis.

variantas vaivorykštė

Pirmasis išsamų mokslinį šio reiškinio aprašymą, remdamasis šviesos lūžio dėsniai metais pateikė Renė Dekartas. Nors yra žinoma, kad jau persai XIII-ame amžiuje kėlė idėjas apie vaivorykštę, kaip apie Saulės šviesos atspindį nuo debesų.

variantas vaivorykštė paprastas ir patikimas būdas užsidirbti pinigų internete

Vaivorykštės efektas galimas, kai ore yra vandens lašų, kurie apšviečiami saulės spindulių, sklindančių iš už stebėtojo nugaros, nedideliame aukštyje arba atitinkamu kampu. Gražiausios vaivorykštės susiformuoja, kai dalis dangaus yra debesuotao stebėtojas yra po giedra dangaus dalimi.

variantas vaivorykštė investuoti į kriptovaliutas nem

Vaivorykštę taip pat galima dažnai pamatyti prie krioklių bei fontanų, ir netgi saulėtą dieną laistant daržą. Vaivorykštė atsiranda dėl Saulės šviesos dispersijoskai spinduliai lūžta pereidami per lašus, kurie yra beveik sferos formos. Šviesa pirmiausiai lūžta, jai skverbiantis pro lašo paviršių, tada atspindima antrojo lašo paviršiaus, ir dar kartą lūžta išeidama iš lašo.

variantas vaivorykštė

Tokiu būdu įeinanti šviesa atspindima įvairiais kampais, kurių dydis priklauso nuo lašo lūžio rodiklio. Tyrimai yra parodę, jog gryniausių spalvų vaivorykštė variantas vaivorykštė tada, kai lietaus lašų skersmuo būna nuo 0,5 iki 1 milimetro — kuo lašai smulkesni, tuo blyškesnė vaivorykštė.

dvejetainių opcijų vaizdo palaikymo ir pasipriešinimo lygiai